Nowości w budownictwie


Przez wiele lat w Polsce istniał problem z niedoborem lokali mieszkaniowych. Obecnie obserwujemy znaczną dynamizację tego segmentu branży budowlanej a przy tym jesteśmy świadkami tworzenia zupełnie nowych typów nieruchomości.Liczby


Na początku 2011 roku najwięcej wolnych mieszkań wśród polskich miast oferowała stolica. Według raportu Działu Badań i Analiz firmy Emmerson, w Warszawie dostępnych było około 16 000 mieszkań, w Krakowie niedużo poniżej 7 000, we Wrocławiu nieco więcej, niż 6 000 a w Gdańsku około 5 000. Aktywizacja firm deweloperskich przejawia się nie tylko w ilości nowych nieruchomości, ale również w różnorodności udostępnianych lokali:

Idąc z duchem czasu branża nieruchomości kładzie coraz większy nacisk na zapewnianie klientom i nie tylko, jak najszerszej palety usług
. – zauważa Witold Sadowski z Deka Inwestycje, firmy realizującej we Wrocławiu kompleks Hubska Center – W efekcie powstają apartamentowce z rozbudowaną bazą usługowo-handlową, parkingami, deptakami oraz różnymi dodatkowymi udogodnieniami.

Lokalizacja i usługi

Wśród nieruchomości oferowanych przez deweloperów, coraz więcej jest mieszkań usytuowanych w pobliżu ważnych obiektów – sklepów, galerii handlowych, marketów. Taka atrakcyjna lokalizacja zwiększa zainteresowanie Klientów danymi mieszkaniami a także pozwala uzyskać na nie lepszą cenę. Coraz więcej firm oferuje także nabywcom dodatkowe bonusy, płynące z wyboru ich lokali – są to na przykład usługi hotelowe dla mieszkańców (zmiana pościeli, pranie, sprzątanie itp.) To bardzo wygodne usługi, które kuszą zabieganych i zapracowanych ludzi, ceniących komfort. Wiele firm zaczyna dostrzegać nowe potrzeby mieszkańców i je realizować, dzięki czemu ich inwestycje są bardzo opłacalne i popularne wśród kupujących.

W związku z rosnącym zainteresowaniem ekskluzywnymi apartamentami w centrum miasta zintensyfikowaliśmy prace budowlane, by móc już w II kwartale przyszłego roku oddać do użytku biurowiec Hubska Center wraz z częścią mieszkalną w postaci nowatorskiego Aparthotelu. – mówi Witold Sadowski z Deka Inwestycje.

Deweloperskie apartamentowce coraz częściej są niemal samowystarczalne dzięki bliskości sklepów, szkół, całodobowej recepcji (bezpieczeństwo!), posiadania przyległego basenu, sali sportowej, bufetu itp. Takie nieruchomości są bardzo nowoczesne, komfortowe i ekskluzywne, ale znajdują swoich nabywców, którzy kupują takie mieszkania dla siebie lub, coraz częściej, pod wynajem, aby otrzymywać bierny dochód z tytułu podnajmowania nieruchomości. Taka tendencja pokazuje, że coraz bardziej cenimy jakość i wysoki standard, za który możemy zapłacić więcej. Świadczy o zmianie naszej mentalności, ponieważ zamiast kupować pierwszą z brzegu wolną nieruchomość, szukamy takiej, która idealnie spełnia nasze wymagania a przy tym jest doskonałą lokatą kapitału – pewną oraz stabilną.
 
 
 
REKLAMA
Reklama